vesti24.mk

Tag : лек

ЗАБАВА

Ова сите го имаме дома, а не знаеме дека е медицинско чудо: Во кујната чуваме лек кој е замена за пола аптека

admin
Содата бикарбона е наречена „медицинско чудо” зашто има многу употреби и голем број здравствени придобивки. Таа е лесно достапна, а во народната медицина е добро...
ЗАБАВА

Лек кој го земаме на своја рака, а носи сериозни последици

admin
Некои истражувања од порано покажуваат дека аспиринот може потенцијално да го намали ризикот од срцеви напади и рак, а некои пак укажуваат на тоа дека...
ЗАБАВА

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

admin
Овој напиток може да ја излечи и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина. За подготовка на напитокот треба прво да сварите...
ЗАБАВА

Повеќе од 10 болести се лекуваат со оваа мешавина од само две состојки

admin
Сусам со мед е комбинација која секој еден човек вообичаено треба да го консумира. Не зборуваме само за неверојатниот вкус, туку за нешто многу повеќе....
ЗАБАВА

Лекарите загрижени: Овој лек го земаме на своја рака, а носи сериозни последици

admin
Некои истражувања од порано покажуваат дека аспиринот може потенцијално да го намали ризикот од срцеви напади и рак, а некои пак укажуваат на тоа дека...
ЗАБАВА

Научници сметаат дека се блиску до пронаоѓање лек за ХИВ

admin
Институтот за СИДА при Универзитетот на Хонг Конг соопштија дека се близу до пронаоѓање „функционален лек” за ХИВ вирусот што го предизвикува синдромот на намален...