vesti24.mk

Tag : Либија

Uncategorized

Арапски весник открива: Европска лидерка земала пари од Гадафи!

Ferad Aruc
Украинските инспектори ги истражуваат наводите дека поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи, дал повеќемилионска донација во евра за претседателската кампања на Јулија Тимошенко во 2010. година,
СВЕТ

Француски таен агент го убил Гадафи? Асанж вели дека е можно либискиот претседател да бил убиен по наредба на Николас Саркози

Ferad Aruc
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж се осврна на најновите вести кои што доаѓаат од Франција во врска со поврзаноста на Николас Саркози и Моамер Гадафи.