vesti24.mk

Tag : Ливерпул

Uncategorized ЗАБАВА

Порно глумицата изрази поддршка за голманот на Ливерпул, а на фудбалерот од Реал Мадрид му порача: “Е*и се Рамос”

admin
Лорис Кариус моментално преживува тешки денови после поразот во Лигата на шампионите од кралскиот клуб Реал Мадрид поради грешките кои ги направи со кои буквално
ЗАБАВА

Голема поврзаност меѓу папата, кралската венчавка и Ливерпул: Неверојатен низ на случајности или нешто друго?

admin
Светските случувања често се случуваат во необичен низ, па неретко сфаќаме дека историјата на некој начин се повторува. Еден корисник на Твитер воочи сличен феномен,
СПОРТ

Мохамед Салах доби преку милион гласови на претседателските избори во Египет

Ferad Aruc
Повеќе од милион гласачи на египетските претседателски избори ги прецртаа имињата на кандидатите и го впишаа името на фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах. Според тврдењата
СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Стотици автомобили изгореа во новогодишната ноќ во Ливерпул (ФОТО)

Ferad Aruc
Пожарникарите и полицајците во Ливерпул неделата се бореле против голем пожар во катна гаража којашто уништил околу 1.400 автомобили и предизвикал евакуација на неколку околни
Uncategorized

Клоп: Барса го сака Кутињо? Нека подготви 400 милиони евра

admin
Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, даде изјава по наводите на шпанските медиуми дека Филипе Кутињо, еден од најдобрите играчи на „црвените“, е блиску до договор