vesti24.mk

Tag : лига на шампиони

СПОРТ

Ливерпул им одржа лекција на Граѓаните, Барселона ја нокаутираше Рома

Ferad Aruc
Лидерот во шпанската Примера, Барселона и премиерлигашот Ливерпул се многу блиску до полуфиналето во Лигата на шампионите, откако вечерва остварија победи со три голови разлика
СПОРТ

Роналдo и Реал победија во Торино, Баерн го освои „Рамон Санчез Писхуан“

Ferad Aruc
Фудбалерите на Реал Мадрид и Баерн Минхен направија голем исчекор кон полуфиналето на Лигата на шампионите, откако вечерва како гости славеа над Јувентус, односно Севилја.
Uncategorized

Eкипата на Монако го игра мечот на сезоната

admin
Чуда се случуваат, особено во фудбалот, но во Торино нема да има ништо од тоа, таква е пораката од Јувентус пред реваншот од полуфиналето на