vesti24.mk

Tag : Лионел Меси

ЗАБАВА

Го навредила Меси, па сопругот ја напушти: Дали е ова најчудната причина за развод?

admin
Русинот Арсен (40) после 14 години брак се развел од својата сопруга Људмила (37) бидејќи се осмелила да ја критикува играта на славниот фудбалер Лионел...
ЗАБАВА

По Роналдо и Меси уште едно новороденче од Перу доби име по голема фудбалска ѕвезда (ФОТО)

admin
По Кристијано Роналдо и Лионел Меси, уште едно дете од Перу доби име по фудбалска ѕвезда. Овој пат станува збор за хрватскиот капитен. Токму така,...
ЗАБАВА

„Чоколаден Меси“: Уникатна торта за 31-от роденден на аргентинскиот фудбалер

admin
Московските слаткари, откако дознаа дека роденденот на Лионел Меси е за време на  Светското првенство, одлучија да му подарат чоколадна скулптура во природна големина на...
СПОРТ

Батистута: Меси никогаш нема да биде како Марадона!

Ferad Aruc
Габриел Омар Батистута, или за италијанската спортска јавност многу попознат како „Габигол“ одбележа една значајна ера во Калчолигата на крајот на 90-тите години и почетокот...
СПОРТ

Меси за големата промена во неговата игра: Порано бев себичен, а сега….

Ferad Aruc
Лионел Меси уште еднаш ја воодушеви светската спортска јавност со својата претстава на „Камп Ноу“ за време на реванш осминафиналето меѓу Барселона и Челси во...
ЖИВОТ

Колку заработуваат девојките на фудбалерите само од фотографирање?

Ferad Aruc
И додека нивните избраници се натпреваруваат во тоа кој ќе постигне повеќе голови, ќе подели повеќе асистенции, или ќе создаде повеќе шанси, ќе одбрани повеќе...