vesti24.mk

Tag : Лисабон

ЗАБАВА

Израел со песната “Играчка” е победник на Евровизија 2018

admin
Нета со песната „Играчка“ е годинешниот победник на изборот за песна Евровизија 2018, што се одржа во Лисабон, Португалија. Според жирито, најмногу гласови освои Австрија,
ТРАВЕЛ

Пиво за 1 евро, сангрија за 2: Спакувајте ги куферите и заминете во Лисабон

Ferad Aruc
Долго време одбивав да ја посетам Португалија, не ѝ обрнував толкаво внимание како на другите европски држави, но минатото лето кога ми се укажа можност