vesti24.mk

Tag : Лице

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Лицето открива какви љубовници сме, според кинеската древна наука

admin
Проучувајќи ја древната кинеска филозофија, сексологот Трејси Кокс изградила своја теорија дека лицето го открива сѐ она што треба да го знаеме за партнерот во
ЗАБАВА

Кога ќе го прочитате новото истражување, веднаш ќе ги фрлите пешкирите од бањата

admin
Иако многу од нас имаат навика после секое миење на лицето да го бришат со пешкир, стручните лица советуваат да престанеме со таа навика. На
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

ШОК! Го испрскала сопругот со солна киселина по лицето

admin
Жена на возраст од 43 години, жителка на кичевското село Брждани, доби кривична пријава од полицијата бидејќи со солна киселина го испрскала по лице својот