vesti24.mk

Tag : локални избори 2021

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите покажаа дека Заев е најлошото за вашата општина, народот одбра иднина

admin
Изборите покажаа дека Заев е најлошото за вашата општина, народот одбра иднина, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата посочуваат дека народот на Македонија победи, ја победи...
ВЕСТИ

Мицкоски: Победивме во Бутел, во убедливо водство сме во Аеродром и Ѓорче Петров

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференцијата ја објави големата победа на локалните избории. Како што вели тој, ова е победа на хероите и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Висока излезност во Кавадарци – до 13 часот гласале близу 9.000 граѓани

admin
Висока излезност денеска во Кавадарци на локалните избори кои се седми по ред во земјава. Според обработените 27 проценти од Државната Изборна Комисија, до 13...
ВЕСТИ

ФОТО: Излезност по општини, еве каде најмногу се гласало до 11 часот

admin
Прилеп, Битола и Куманово се општини каде до 11 часот гласале најголем број граѓани, близу 3.500. Висок број на граѓани кои го оствариле своето гласачко...
ВЕСТИ

ЗАДОЛЖИТЕЛНО: Овие препораки МОРА да ги почитувате за да гласате на изборите

admin
Лицето кое гласа задолжително да носи заштитна маска или шал/марама/ прекривка преку нос и уста. Заради почитување на заштитните превентивни мерки и препораки треба да...
ВЕСТИ

Заврши изборната кампања, започна предизборниот МОЛК!

admin
Изборниот молк започна, заврши изборната кампања! Заврши и последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат во недела. Агенцијата за аудио...
ВЕСТИ

ПРИЈАВЕТЕ ПОВРЕДА НА ИЗБИРАЧКОТО ПРАВО: Ова е бесплатниот број на Народниот правобранител

admin
Граѓаните на првиот круг од локалните избори во недела ќе можат да пријават каква било повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800-54321, која...
ВЕСТИ

Први ќе гласаат болните, немоќните, затворениците и лицата заразени со коронавирус

admin
Општинските изборни комисии ги прифатиле барањата на 7921 болно или немоќно лице да гласаат во своите домови, како и на 476 лица во самоизолација или...
ВЕСТИ

Мицкоски: Заврши времето на наши и ваши сега е времето за новата иднина

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот централен митинг во Штип, истакна дека заврши времето на поделби, заврши времето на наши и ваши и дека...
ВЕСТИ

Мицкоски: СДСМ немаат програма, единствено што прават е поткуп, како во Битола, каде ги фатија како носат црни вреќи

admin
„Од власта немаат ниту план, ниту програма. Направиле флаери каде ги нудат истите ветувања пред 4 години и мислат дека народот пак ќе го прелажат....
ВЕСТИ

Мицкоски: Излезете на избори и не дозволувајте да ви ја украдат иднината

admin
„Сакам најголемиот аларм да го испратам до луѓето во Пробиштип, до луѓето во Македонија, излезете на избори за да не дозволиме да ни ја украдат...
ВЕСТИ

Мицкоски: Шилегов не ги реализираше клучните ветувања, нема почист воздух и сообраќајниот хаос не е решен

admin
Во вчерашното гостување во емисијата „ Клик Плус“ на Тв 21 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека Шилегов не ги реализирал клучните ветувања, нема...