• Home
  • Лотарија

Tag : Лотарија

ЗАБАВА

Ретко кој би го направил ова: Најде добитно ливче од еден милион долари, па го вратил на сопственикот

admin
Кал Пател, кој работи во мала продавница на неговите родители во Салина, Канзас, пронашол ливче за лотарија со добитна комбинација кое купувач случајно го заборавил
ЗАБАВА

(ФОТО) Извлечени добитниците на лотаријата во Калифорнија, а од цифрите ќе ви cе заврти во глава

Ivana
На лотаријата „Мега Милионс“ во САД извлечени се броеви за добивка од 450 милиони долари, четврти наголем џекпот во историјата на игрите на среќа, соопштува
СВЕТ

Освоил 90 милиони евра на лотарија и сè уште не ги подигнал парите: Никој не знае кој е мистериозниот добитник на најголемата добивка во земјата до сега

Ferad Aruc
Националната лотарија на Финска соопштила дека сè уште го чека мистериозниот добитник кој во извлекувањето на Еуроџекпот на 9-ти февруари освоил 90 милиони евра –