vesti24.mk

Tag : Лувр

ЗАБАВА

Лувр одбележува 500 година од смртта на Леонардо да Винчи

admin
Парискиот музеј Лувр денеска отвора изложба посветена на 500-годишнината од смртта на славниот сликар Леонардо да Винчи. На неа ќе се најдат дела на уметникот...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Оваа девојка била избркана од Лувр поради фустанот (ФОТО)

Ferad Aruc
Австралиската блогерка и Инстаграм ѕвезда тврди дека нејзиното срце е скршено откако не ѝ дозволиле да влезе во парискиот Лувр поради премногу провокативниот фустан. Њуша...
Uncategorized СВЕТ

Париз се бори со поплавите: Затворени се бројни паркови, Сена пристигнува до Лувр…

Ferad Aruc
Денес по налог на градските власти во Париз биле затворени неколку тунели, паркови и долното ниво на музејот Лувр, затоа што водостојот на реката Сена...