vesti24.mk

Tag : Лутина

ЗАБАВА

Приказна која ќе ве воодушеви: Зошто луѓето викаат кога се лути?

admin
Еден ден, учителот ги прашал своите ученици: „Зошто луѓето викаат кога се лути?“ Учениците размислувале некое време, а потоа рекле: „Викаме затоа што губиме трпение.“...
ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ

Лутината и бесот се виновни за мозочните и срцевите удари

admin
Нездравите епизоди со лутина, како експлозивен излив на бес или пренасочување на истиот тој бес на самиот себе го разорува организмот. Оние кои се често...
Uncategorized

И ТОА Е МОЖНО: 4 причини поради кои мажите одбиваат секс

admin
На сите ни е познат стереотипот дека мажите секогаш се расположени за секс, но постојат ситуации во кои не им е дојдено до водење љубовç...