vesti24.mk

Tag : луѓе

ЗАБАВА

Ако без проблем ја изговарате оваа реченица, вие сте многу попаметни отколку што мислите

admin
Паметните луѓе се одликуваат со карактеристики како љубопитност, добра смисла за хумор, флексибилност и отвореност кон нови знаења. Покрај тоа, имаат едно нешто заедничко што...
ЗАБАВА

Психолозите ја открија тајната: Прочитајте ги луѓето за само 7 секунди!

admin
За да прочитате некој човек, потребни ви се само неколку секунди. Што може да заклучите по само седум секунди? Психолозите ви ги откриваат триковите со...
ЗАБАВА

Научно докажани начини како да влијаете на луѓето без да кажете збор: Сакате луѓето да ви веруваат? Носете сино!

admin
Сите би сакале да го знаат вистинскиот начин како да им пристапат на луѓето или пак како успешно да забележат одредени нешта кои не се...
ЗАБАВА

Луѓето родени на овој датум се најсреќни

admin
Генерално зборувајќи, луѓето родени за време на летните месеци се многу повеќе позитивни од останатите. Во истражување учествувале 2.000 луѓе за да се дознае на која...
ЗАБАВА

Прашање кое ситpе си го поставуваат: Што би се случило кога сите луѓе наеднаш би исчезнале од Земјата

admin
На Земјата живеат повеќе од 7,6 милијарди луѓе, а тој број секојдневно се зголемува. Влијанието кое го имаме на планетата најлесно ќе го сфатиме ако...