vesti24.mk

Tag : маврово

ВЕСТИ

ВИДЕО: Маврово утринава со најмногу снег, а еве како вееше синоќа

admin
УХМР информираше дека утринава најстудено е во Маврово, каде се измерени -9 степени целзиусови, а таму има и највисока снежна покривка од 41 сантиметар. Снежна...
ВЕСТИ

Над 30 сантиметри снег во Маврово и Пожаране

admin
Во поголемиот дел од земјава изутринава врне снег, кој е поинтензивен на југозападот. Најмногу снег ноќеска наврна во Пожаране каде што е формирана снежна покривка...
ВЕСТИ

Утрово падна првиот снег на ова зимско туристичко место во соседството- во Македонија снегот доаѓа за неколку дена! (ФОТО)

admin
На Копаоник во Србија утрово падна првиот снег откако претходно на ова зимско туристичко место во текот на ноќта врнеше дожд. Снегот започнал да паѓа...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ИДНАТА НЕДЕЛА СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: На оваа временска прогноза најмногу ќе и се радуваат децата (ФОТО)

admin
Времето во Македонија овие денови е претежно облачно и со врнежи од дожд, но она што го најавува „AccuWeather“ во декември речиси најмногу ќе ги...
ЗАБАВА

Фотографирани кафеави мечиња со фотозамка во Маврово

admin
Националниот парк „Маврово“ објави фотографија од кафеави мечиња направена со помош на фотозамки. Фотографијата е во рамки на проектот за закрепнување на Балканскиот рис кој...
БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Студен бран го погоди Балканот, најмногу снег на Маврово

Ferad Aruc
Студен бран пристигна во земјите од Западен Балкан. Во целиот регион, најмногу снег во изминатите 24 часа наврна на Маврово каде висината на снежната покривка...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

5 години затвор: Шилегов узурпира државно земјиште во Маврово

Ferad Aruc
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое си...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРОВЦИТЕ изградиле игралиште од 100 000 евра во сред шума во село со 4 жители постари од 80 години!

admin
Ова е игралиште во село Никифорово  во општина Маврово и Ростуше. Во селото има само 4 жители постари од 80 години. За пуста провизија, ВМРОВЦИТЕ не бирале...