vesti24.mk

Tag : маврово

ЗАБАВА

Фотографирани кафеави мечиња со фотозамка во Маврово

admin
Националниот парк „Маврово“ објави фотографија од кафеави мечиња направена со помош на фотозамки. Фотографијата е во рамки на проектот за закрепнување на Балканскиот рис кој
БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Студен бран го погоди Балканот, најмногу снег на Маврово

Ferad Aruc
Студен бран пристигна во земјите од Западен Балкан. Во целиот регион, најмногу снег во изминатите 24 часа наврна на Маврово каде висината на снежната покривка
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

5 години затвор: Шилегов узурпира државно земјиште во Маврово

Ferad Aruc
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое си
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРОВЦИТЕ изградиле игралиште од 100 000 евра во сред шума во село со 4 жители постари од 80 години!

admin
Ова е игралиште во село Никифорово  во општина Маврово и Ростуше. Во селото има само 4 жители постари од 80 години. За пуста провизија, ВМРОВЦИТЕ не бирале