vesti24.mk

Tag : магла

МАКЕДОНИЈА

Скопскиот аеродром затворен утрово

Ferad Aruc
Поради густата магла и намалената видливост утрово во неколку часовен прекин е редовниот сообраќај на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Во момнетов слетувањето на авионот на