vesti24.mk

Tag : МАЖИ

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Доминантен, емотивен или мрзелив: Омилената поза во кревет го открива карактерот на мажот!

admin
Ако мисионерската поза му е омилена, знајте дека сте со маж кој сака да игра на сигурно. Секоја жена има поза во сексот која и...
ЗАБАВА

5 работи кои мажите никогаш нема да признаат дека ги прават: Ги кријат заради срам!

admin
Она што им се допаѓа на сите наши партнери, понекогаш делумно го дознаваме ако со нив имаме долга емотивна врска, но многу мажи сакаат одредени...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

3 јасни показатели дека не сака врска со вас: Не го „бркајте“ мажот кој не ве сака

admin
Емоционалните односи честопати се комплицирани, а жените понекогаш не се свесни дека не е секогаш паметно да се стремиме да бидеме со некого по секоја...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

4 причини поради кои мажите исчезнуваат после првиот состанок

admin
Иако не е така лесно, жената не треба да сфаќа премногу лично дека мажот никогаш повеќе не се јавил по првиот состанок. Неговото нејавување само...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

ОВА СЕ ВИСТИНСКИТЕ ПРИЧИНИ: Зошто мажите ги изневеруваат дури и најсовршените жени?

admin
Сметаме дека нема посебна потреба да се нагласува дека мажите изневеруваат. А сигурно многу пати сте слушнале и виделе дека изневерувале дури и жени кои...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Дали сте меѓу нив: 8 типа на жени на кои мажите не можат да им одолеат

admin
Пребирливоста обично им се припишува на претставничките на понежниот пол. Реално гледано, мажите се исто толку пребирливи колку и жените. Можеби мажите не го вклучуваат...
ЗАБАВА

Мислите дека е комплимент, а тоа е навреда – не им ги кажувајте овие реченици на жените

admin
Постојат некои комплименти кои мажите обично го изговараат набрзина, а жените неретко дури по неколку часа сфаќаат дека всушност добиле нешто што повеќе личи на...
ЗАБАВА

Психолозите откриваат 2 работи кои секој маж ги посакува во бракот: Ниту една не е поврзана со интимност

admin
За добар брак неопходно е и двете страни да покажат многу љубов, труд и внимание. Не е точно мислењето дека мажите одлучуваат да стапат во...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

2 работи што секој маж ги посакува во бракот: Ниедна нема никаква врска со интимноста

admin
Вообичаено е мислењето дека мажите одлучуваат да стапат во брак само поради две работи – редовно задоволување на интимните потреби и желбата секогаш да имаат...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Не се толку површни колку што мислевте: Еве кои 2 причини ги наведуваат мажите да мислат на застанување пред олтар

admin
Со децении, ние сме навикнати на „воспоставени приказни“ за машките емоции, нескршливите срца и бракот до кој можат да доведат години, луда заљубеност или очекувања....
ЗАБАВА

Момци, не паѓајте на овие реченици: Ова се најчестите женски лаги

admin
Драги мажи, често жените кажуваат едно, а мислат нешто сосема друго. Обрнете внимание на речениците кои девојките често ги кажуваат, а мажите ги земаат здраво...
ЗАБАВА

И мажите сакаат комплименти, еве за што да ги пофалите

admin
Истражување на канадски научници покажа дека мажите најмногу сакаат да добиваат пофалби на сметка на нивниот физички изглед. Околу 52 проценти од испитаниците сметаат дека...