vesti24.mk

Tag : Македонка

ЗАБАВА

Македонка во Австралија – својот скап автомобил го возела со над 200 км на час, заврши на суд

admin
Македонката Маргарита Томовска која живее во Австралија ќе одговара на суд поради пребрзо возење. Оваа како што ја нерекуваат ,,Мерцедес мама“, ќе траба да плати...
ЗАБАВА

Ова ремек дело мора да го погледнете: Македонка направи портрет на Новак Ѓоковиќ од остатоци од ишишана коса (ВИДЕО)

admin
Додека поединци го тетовираат ликон на тенисерот Новак Ѓоковиќ, една Македонка се одлучи својата уметност да ја реализира на дело. Имено фризерката Светлана Гроздановска направи...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кристина Петревски: Македонската убавица на дијаспората (ФОТО)

Ferad Aruc
Нашата убавица на дијаспората од Македонија која живее во Австралија и е најубавата Македонка во тој континент и пошироко која има најмногу фанови на Инстаграм...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Македонка од Германија се спасила од убиството што и го нарачал нејзиниот сопруг

admin
Жена од Македонија успеала да се спаси од убиство во Германија нарачано од нејзиниот сопруг заради наплата на нејзиното животно осигурување од 250.000 евра. Поради...
БИЗНИС

Најбогатата Македонка во Канада: Kaко Сузан Ницовски заработила милиони долари?

Ferad Aruc
Салатите освен што се здрави и вкусни за јадење, очигледно носат и добра заработувачка. Сузан Ницовски која потекнува од Македонија, а е родена и работа...
МАКЕДОНИЈА

Се нуди награда од 25 000 долари за информација за студентка од Македонија која исчезна во Холивуд САД

Ferad Aruc
Околу две недели се трага по 25 годишната студентка од Македонија Адела Шабани која без трага изчезнала од својот дом. Американската полиција нуди 25 илјади...
ЖИВОТ

Искуство на Македонки кои работат како стјуардеси – колку е побела кожата, толку е поголема платата

Ferad Aruc
Во последните неколку години, растечки тренд е се повеќе Македонки, а и Македонци да одат на работа како стјуардеси. Тоа за многу од нив е...