vesti24.mk

Tag : македонска ракометна репрезентација

СПОРТ

Антиќ: Ќе се вратам во репрезентацијата, но само во еден случај

Ferad Aruc
Перо Антиќ е навистина актуелен во српската спортска јавност на почетокот на новата 2018 година, па така по опширното интервју за „Блиц“, ова утро интервју
Uncategorized

ВИДЕО:Македонија тесно поразена на гостувањето во Исланд.

admin
Ракометната репрезентација на Македонија беше поразена со 30-29 на гостувањето кај Исланд во квалификацискиот натпревар за Европското првенство во Хрватска. Македонската репрезентација имаше одлична шанса