vesti24.mk

Tag : македонски автобус

ВЕСТИ

Телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија најдоцна во петок ќе им бидат предадени на семејствата

admin
Телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија во која настрадаа наши сограѓани, авионски ќе бидат донесени во четврток, а преку организиран државен протокол останките...
ВЕСТИ

Нема морална одговорност кај ниту еден министер, одговорноста заврши кај вработени во Царинската управа

admin
Суспензија од работното место за двајца царински службеници е досега единстената одговорност за автобуската несреќа која се случи во Бугарија со автобус на „Беса Транс“,...
ВЕСТИ

Радев изрази сочувство до Пендаровски за настраданите во несреќата во Бугарија

admin
Бугарскиот претседател Румен Радев изрази сочувство до претседателот Стево Пендаровски за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Струма, во која автобус регистриран во Република Северна Македонија...
ВЕСТИ

АВТОПАТОТ КОЈ ЈА ЗАВИ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ВО ЦРНО ВО 2007: Македонски автобус излета од патот кај Нова Градишка (ФОТО)

admin
Автобус на ЕуроБус од Струга кој патувал од Германија кон Македонија, утрово на автопат во близина на Нова Градишка, Хрватcка излетал од патот, пренесоа неколку...