vesti24.mk

Tag : мала богородица

ЗАБАВА

Утре е голем празник: Ова никако не треба да се прави, а еве каква есен нe` очекува ако времето биде ведро

admin
Православните верници утре го прославуваат Рождество на Пресвета Богородица или во народот позната како Мала Богородица. Пресвета Дева Марија се роди од своите стари родители, Јоаким...