• Home
  • Мала Речица

Tag : Мала Речица

ЦРНА ХРОНИКА

Уште еден инцидент во Мала Речица: Со пиштол му го тепале по лицето

Ivana
Вчера утрото околу 9 часот во Ургентниот центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје бил донесен повреден В.Ш.(49) од с.Мала Речица. Како што било
МАКЕДОНИЈА

Еден убиен, еден повреден во вооружен инцидент во близина на штабот ДУИ

Ferad Aruc
Едно лице е убиено, а едно повредено во вооружен инцидент што вчера попладнево се случил во тетовското село Мала Речица. Како што потврдија за МИА