vesti24.mk

Tag : малта

ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: Млад Македонец загина од струен удар во Малта

admin
Трагедија попладнево ги потресе сите Македонци во Малта, откако полицијата објави дека младиот Македонец Мартин Калинчев загинал од струен удар. Според податоците кои ги објавуваат...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

За една година убиени 100 новинари, виновниците често минуваат неказнето, а еве во кои земји има најмногу злосторства

Ferad Aruc
Анализата на податоци собрани од септември 2017. година покажува дека во многу случаи на намерни убиства на новинари истрагите се бавни и дека извршителите не...
МАКЕДОНИЈА

28 возачи од ЈСП дале отказ за да возат во Малта

Ferad Aruc
Возачи од ЈСП „Скопје“ деновиве даваат отказ во претпријатието за да одат да возат автобуси во Малта.Досега 10 возачи дале отказ а други 18 најавиле...
СВЕТ

Малта печали луди пари од руските богати луѓе со едноставен трик

Ferad Aruc
Во последните 3 години десетици руски бизнисмени и членови на нивните семејства добиле државјанство на Малта. Ова се наведува во информациите објавени на веб-страницата на...