• Home
  • манекенка

Tag : манекенка

Uncategorized ЗАБАВА

“Ги сакам моите гради и градите на другите луѓе” вели Емили Ратајковски

admin
“Ги сакам моите гради. Ги сакам градите на другите луѓе. Градите се некако одлично нешто”, вели манекенката Емили Ратајковски која инаку е позната по своето
ЖИВОТ МОДА

Познатата манекенка се појавила во потполно проѕирен фустан без градник на фестивалот во Кан

admin
Познатата манекенка Кендал Џенер се појавила на црвениот тепих на 71-от Меѓународен филмски фестивал во Кан, а нејзиниот изглед ги изненадил сите. Наместо гламур, убавицата
МОДА

(ФОТО/ВИДЕО) Арбенита Исмаили од Куманово меѓу најбараните манекенки во Мајами

Ivana
Кумановката Арбенита Исмаили ги освојува модните агенти во Америка. Таа станува се попопуларна во манекенскиот свет, а во моментов е ангажирана во Мајами, Флорида. Арбенита
ЖИВОТ

(ФОТО) Зошто вашите фотографии не се гламорузни на Инстаграм? Проблемот е во вас!

Ivana
Животот на влијателните инстаграмџики ни изгледа гламурозно, но голем труд е вложен во нивните постови за финално да изгледаат совршено. Една од повлијателните на оваа
ЗАБАВА

Пред 8 години не знаела да зборува англиски, а сега сите погледи се вперени во неа поради презгодното тело

Ferad Aruc
Атрактивната Бразилка неодамна е “уловена” на плажа во сончевиот Мајами, а не само што мамеше погледи на самата плажа, туку на овие фотографии му се
МОДА

Познатата модна куќа “Шанел” мета на критики поради последната кампања

Ferad Aruc
Ќерката на супермоделот Синди Крафорд не само што се движи по нејзините чекори, туку и на само 16 години стана омиленото лице на светските модни
ЗАБАВА

Манекенка се шета со полициско обезбедување поради фризурата

Ferad Aruc
Манекенката од Нигерија, Чика Лан неодамна ја промовираше својата нова фризура под името “Медуза” која вреди вртоглави 40 милиони нигериска наира или 120.000 долари поради
Uncategorized

Политичарка од Данска со голи фотографии привлекува гласови од граѓаните

Ferad Aruc
Никита Клеструп е политичарка, но не онаква како што Вие би ја замислиле. Таа доаѓа до Данска и е можеби најубавата и најзгодната политичарка која
ЗАБАВА

Силвија Карузо обожава да го покажува својот задник, а поради тоа е омилена на сите италијанци

Ferad Aruc
Силвија Карузо е италијанката по која полудеа италијанците, а може да се каже дека и целиот свет. Таа е само Инстаграм ѕвезда, која ја следат
ЗАБАВА

Неодоливи полски гени во телото на русокосата Кинси Волански (ФОТО)

Ferad Aruc
Кинси Волански е глумица и фотомодел која е родена на 1 јули 1997 година во Калифорнија, САД. Волански е горда на своите облини, сосема е
ЗАБАВА

Пред една година работела како чистачка, а сега “крева прашина” секаде каде и да се појави

Ferad Aruc
Плус сајз моделот Табриа Мејџорс неодамна изјави дека во ова време минатата година работела како чистачка, а сега има успешна кариера во светот на манекенството
ЗАБАВА

Младата Деми не престанува со изненадувања, со нова поза ги “задоволува” своите фанови

Ferad Aruc
22 годишниот модел пронајде најдобар начин за да ги истакне своите бујни атрибути, кои речиси секој ден ги покажува. Моделот Деми Роуз се прослави откако
ЖИВОТ

Бела Хадид повторно во главна улога во новата кампања на Џузепе Заноти за пролет – лето 2018 година

Ferad Aruc
Преубавата Бела Хадид веќе втора сезона е заштитно лице на модниот бренд Џузепе Заноти. Американската убавица повторно се појавува како главен лик во кампањата пролет