vesti24.mk

Tag : манекенка

ЗАБАВА

Пред 8 години не знаела да зборува англиски, а сега сите погледи се вперени во неа поради презгодното тело

Ferad Aruc
Атрактивната Бразилка неодамна е “уловена” на плажа во сончевиот Мајами, а не само што мамеше погледи на самата плажа, туку на овие фотографии му се...
МОДА

Познатата модна куќа “Шанел” мета на критики поради последната кампања

Ferad Aruc
Ќерката на супермоделот Синди Крафорд не само што се движи по нејзините чекори, туку и на само 16 години стана омиленото лице на светските модни...
ЗАБАВА

Манекенка се шета со полициско обезбедување поради фризурата

Ferad Aruc
Манекенката од Нигерија, Чика Лан неодамна ја промовираше својата нова фризура под името “Медуза” која вреди вртоглави 40 милиони нигериска наира или 120.000 долари поради...
Uncategorized

Политичарка од Данска со голи фотографии привлекува гласови од граѓаните

Ferad Aruc
Никита Клеструп е политичарка, но не онаква како што Вие би ја замислиле. Таа доаѓа до Данска и е можеби најубавата и најзгодната политичарка која...
ЗАБАВА

Силвија Карузо обожава да го покажува својот задник, а поради тоа е омилена на сите италијанци

Ferad Aruc
Силвија Карузо е италијанката по која полудеа италијанците, а може да се каже дека и целиот свет. Таа е само Инстаграм ѕвезда, која ја следат...
ЗАБАВА

Неодоливи полски гени во телото на русокосата Кинси Волански (ФОТО)

Ferad Aruc
Кинси Волански е глумица и фотомодел која е родена на 1 јули 1997 година во Калифорнија, САД. Волански е горда на своите облини, сосема е...
ЗАБАВА

Пред една година работела како чистачка, а сега “крева прашина” секаде каде и да се појави

Ferad Aruc
Плус сајз моделот Табриа Мејџорс неодамна изјави дека во ова време минатата година работела како чистачка, а сега има успешна кариера во светот на манекенството...
ЗАБАВА

Младата Деми не престанува со изненадувања, со нова поза ги “задоволува” своите фанови

Ferad Aruc
22 годишниот модел пронајде најдобар начин за да ги истакне своите бујни атрибути, кои речиси секој ден ги покажува. Моделот Деми Роуз се прослави откако...
ЖИВОТ

Бела Хадид повторно во главна улога во новата кампања на Џузепе Заноти за пролет – лето 2018 година

Ferad Aruc
Преубавата Бела Хадид веќе втора сезона е заштитно лице на модниот бренд Џузепе Заноти. Американската убавица повторно се појавува како главен лик во кампањата пролет...
ЗАБАВА

Оваа девојка тврди дека има најубаво тело, но откако ќе ја погледнете под половината ќе останете со подотворена уста

Ferad Aruc
Алериа Авендано е 27 годишна манекенка од Венецуела и има направено повеќе од 20 пластични операции за да изгледа како што е во моментот. Таа...
ЉУБОВ И СЕКС

Жена на денот: Запознајте ја манекенката со најбујното природно деколте

Ferad Aruc
Линдзи Пелас е американска манекенка, која најмногу се прослави откако стана Плејбој зајачица и беше прогласена за Плејбој сајбер девојка за месец Мај 2014. Таа...