vesti24.mk

Tag : марихуана

ВЕСТИ

Американски „Блумберг“: Трајче Заев, братучедот на премиерот, одби разговор за бизнисот со марихуана, Македонија има голем проблем со корупцијата

admin
Јане Севдински порано работел во правниот оддел во Министерството за финансии. Тој и еден пријател сега инвестираат повеќе од 1 милион евра во четири огромни...
ВЕСТИ

Уапсено лице од Кратово: Во автомобилот имал дрога, а превезувал малолетник

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против Т.К.(28) од Кратово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на...
ЗАБАВА

„Татко ми има цвеќиња“: Во собата на децата одгледувал марихуана, го разоткрила седумгодишната ќерка

admin
Четириесетгодишен Французин, во местото Амете, во близина на градот Кале, е осуден на една ипол година затвор, зошто во собата на децата одгледувал канабис, а...
ВЕСТИ

Полицијата пронајде марихуана во автомобил на гостиварец- во него имало и две малолетни деца

admin
Вчера околу 13.50 часот, во гостиварското село Топлица, запрено е возило „БМВ“ со гостиварски регистарски таблици, што го управувал С.А.( 22 ), а во кое...
ВЕСТИ

Пратка со 500 килограми марихуана откриена на ГП Табановце (ФОТО)

admin
Македонската полиција на граничниот премин Табановце откри пратка од 500 килограми марихуана, дознава Канал 5. Марихуаната била пронајдена и откриена во каминон со албански регистарски таблички....
ЗАБАВА

Баба го издрогирала цело семејство: За ручек им зготвила патка полнета со марихуана

admin
Седумчлено семејство од чешкиот град Вратимов за Божик завршило во болница со вртоглавици, мачнина и халуцинации, бидејќи бабата која спремала патка за празничната вечера наместо...
ЗАБАВА

Ново истражување: Марихуаната поврзана со опасни компликации од дијабетес

admin
Мерихуаната, кај луѓе со дијабетес тип 1, може да поттикне развој на компликации опасни по живот, откри новото американско истражување. Во студијата биле анализирани 450...
ЗАБАВА

Девојче на училиште рекло дека нејзиниот татко одгледува “трева“, погледнете го расплетот на приказната (ВИДЕО)

admin
Дакс Холт се шокирал кога примил повик од учителката на својата ќерка Скајлар и дознал дека девојчето на училиште рекло дека “во нејзиниот дом се...
МАКЕДОНИЈА

МВР откри фабрика за марихуана во Скопје: Уапсени синовите на сопартијка на Заев (видео)

Ferad Aruc
Синовите на блиска соработничка и сопартијка на премиерот Зоран Заев биле уапсени откако во семејната викендичка била откриена софистицирана лабораторија за производство на марихуана, дознава...
ЦРНА ХРОНИКА

Кои се главни актери и како функционира албанската нарко мафија

Ferad Aruc
Околу 70% од европскиот пазар на наркотици кои се продаваат на мало, на непосредните дилери, се наоѓа во рацете на албанската мафија.  Проценката е дека...
БАЛКАН

Во Албанскиот град Валона запленети над 630 килограми марихуана во прав

Ferad Aruc
Полицијата од албанскиот приморски град Валона, во близина на Орикум заплени 630 килограми марихуана во прав и 900 грама масло од марихуана. Во акцијата во...
ЖИВОТ

Глумицата призна дека користи психоактивни супстанции

Ferad Aruc
Познатата глумица Шарлиз Терон признала дека користела психоактивни супстанции. Оскаровката открила дека нејзината мајка и таа имале проблеми со спиењето и дека користеле билки кои...