vesti24.mk

Tag : Марс

ЗАБАВА

Истражување: Нови сознанија за можен живот на Марс

admin
Пред стотици милиони години на Марс постоела зона подобна за опстојување микроби, посочуваат новите сознанија на научната екипа под водство на Џеси Тарнас од Универзитетот
ЗАБАВА

НЛО експерт: “НАСА мора да ја каже вистината, со овој доказ ќе ја присилиме на суд”

Ferad Aruc
Претходното истражување кое го спровеле тим научници под водство на Брус Јакоски од универзитетот во Колорадо тврдело дека тераформирањето на Марс не е возможно, користејќи
ЗАБАВА

Откритие кое го шокираше целиот свет: НАСА пронајде докази дека на Марс постои живот (ВИДЕО)

admin
Кјуриосити Роверот на НАСА пронајде органска материја на Марс. Станува збор за откритие кое би можело да докаже дека на Марс веќе постоел живот. Молекулите
СВЕТ

(ФОТО) Досега невидено со човечко око: Фотографии од црвената планета Марс

Ivana
Европската вселенско летало околу Марс ја направи својата прва слика на површината на Црвената планета, и таа е неверојатна. Пред неколку недели леталото се спушти