vesti24.mk

Tag : Мартин Јанушев

ВЕСТИ

Мицкоски: Заев ја злоупотребуваше смртта на Никола Младенов и Мартин Нешковски само за да дојде на власт

admin
На прагот сме на уште една голема победа, победа за Македонија и треба да сте горди затоа што ние, ние бевме тие кои што кога
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Правда нема за Никола Саздовски и неговото семејство

Ferad Aruc
Правда нема за Никола Саздовски и неговото семејство. Правда нема за убиениот фудбалер Мартин Јанушев и неговото семејство. Правда нема и за десетици други кои
МАКЕДОНИЈА

„Дојди да се пресметаме“ – последна порака што ја добил Мартин Јанушев пред убиството

admin
Непосредно пред убиството Јанушев бил повикан од осомничениот за убиството Филип Секуловски Кобра и добил порака – „дојди да се пресметаме“. Според „Код“ Мартин го
МАКЕДОНИЈА

На фудбалерот долго време му се заканувале – полицијата трага по убиецот

admin
Полицијата сеуште трага по убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев кој беше изрешетан викендов во скопски Аеродром. Мартин како што раскажуваат оние кои го познавале за телма, периодов
ЦРНА ХРОНИКА

Очевидец раскажува за убиството: Мартин беше мирно дете, го убија пред својот дом

admin
Очевидец пред телевизиските камери раскажува за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев вечерва во скопската општина Аеродром. Го слушнав истрелот и го знам детето. Од Мартин нема