vesti24.mk

Tag : масакр

СВЕТ

Скокнаа од хотелот нападнат од терористи и избегнаа масакр (видео)

Ferad Aruc
Кога талибаните го нападнаа хотелот “Intercontinental” во Кабул, гостите се обидувале да се спасат како што знаат и умеат. Пет вооружени борци со самоубиствени елеци
ЦРНА ХРОНИКА

Семеен масакр за новогодишната ноќ: Мирен тинејџер го убил цело свое семејство, поштедил само два члена на фамилијата

Ferad Aruc
Тинејџерот не давал отпор при апсењето, а сите кои го познавале за него немале ниеден лош збор. 16-годишниот тинејџер го убил своето семејство и семејната