vesti24.mk

Tag : мачка

ЗАБАВА

Милото маче се претвори во ѕвер, сопственичката заврши со крвави рани (ВИДЕО)

admin
Семејната мачка се претвори во вистински ѕвер и жестоко ја нападна сопственичката. [embedded content] Девојката сакаше да си поигра, но заврши целата изгребана, во крвави
ЗАБАВА

Истражување кое ја реши дилемата: Дали да чувате куче или мачка?

admin
Ново истражување конечно го дава одговорот на прашањето кое со децении мачи многу домаќинства. Куче или мачка? Општа социјална анкета по прв пат вклучила низа
ЗАБАВА

Нејзината мачка исчезнала пред 10 години, а потоа се случи чудо: Повторно се заедно

admin
Алекс очајно ја барала својата мачка и лепела постери во 2009-та година , но од неа немало ниту трага… Сепак, животот има чудни патеки. Алекс
ЗАБАВА

Видео: Преслатка мачка се обидува да утеши расплакано девојче

admin
Иако многумина мислат дека мачките се нечувствителни и тврдоглави суштества, постојат многу приказни кои ги разбиваат тие предрасуди. Ова е една од нив. Луѓето често
ЗАБАВА

Во древноегипетска гробница пронајдена мумија на мачка

admin
Во новооткриена древноегипетска гробница во местото Сакари, јужно од Каиро, е пронајдена мумија на мачка стара 4.000 години. Месноста е остаток од градот Мемфис кој
ЗАБАВА

Запознајте ја мачката Лотус и дознајте зошто е величествена (ФОТО)

admin
Занимливости @ 26.09.2018 Напуштена мачка молела за помош: Кога ја здогледале ветеринарите не можеле да си поверуваат на сопствените очите (ФОТО) извор:курир.мк
ЗАБАВА

Напуштена мачка молела за помош: Кога ја здогледале ветеринарите не можеле да си поверуваат на сопствените очите (ФОТО)

admin
озрасна домашна мачка која била напуштена од својот сопственик, во неверојатна состојба била пронајдена од службата за заштита на животни во Питсбург, Пенсилванија откако ја
ЗАБАВА

ВИДЕО: Благодарение на оваа мачка политичко интервју се претвори во вистинска забава

admin
Токму поради една мачка ова интервју стана едно од најзабавните кои некогаш сме ги виделе. Полскиот професор Џерџи Таргаслк во видео интервју говореше за загрижувачката
ЗАБАВА

Добивала цвеќе пред вратата, но не знаела од кого: Кога дознала кој е тајниот обожавател се “стопила“ (ФОТО)

admin
Роузи од Велика Британија забележала дека на нејзината тераса редовно се појавувале розови цветови. Мислела дека е некој таен обожавател, но не знаела кој е