Tag : мајка

ЗАБАВА

Мајка имала некое чудно чувство: Ќерка и пет години се забавувала со своето момче, а потоа една фотографија ги запрепастила (ВИДЕО)

admin
Кога Хајди и Ед се вериле во 2016 година, биле многу возбудени поради планирањето венчавка. Меѓутоа, мајката на Хајди имала некое чудно чуство во врска
ЗАБАВА

Маж ја праша сопругата како го минала денот: Потоа ќерката му раскажа нешто неверојатно (ВИДЕО)

admin
Ова видео и пораката која ја праќа допре до срцата на преку 5,3 милиони луѓе. Името на видеото е „Нормален ден“, а прикажува типичен ден
ЗАБАВА

Исповед на една жена, совет за сите мајки на бебиња: Запомнете ги добро овие 5 зборови, ќе ви дадат сила кога најмногу ви треба

admin
Кога жената станува мајка, целиот нејзин свет се менува и веќе ништо не е исто. Без разлика на годините на мајката или на детето, мајчинството
ЗАБАВА

Била предебела за да си игра со детето, па реши да ослабе: Нема да верувате дека ова е истата жена и што успеа да направи (ФОТО)

admin
Во 2012-та година, Кристина Карлос била на плажа кога почувствувала дека не е способна да игра со 8-годишната ќерка Изабела, бидејќи се заморувала. -Бев уништена, бидејќи не
ЗАБАВА

Полицаец фатил жена во кражба: Кога ги видел нејзините деца наместо да ја уапси направил нешто неверојатно (ВИДЕО)

admin
Марк Енгравејл доживеал се и сешто на своето работно место. Имено, тој е полицаец, но еден ден се случило нешто неверојатно иако и тој ден
ЗАБАВА

Мајка го остави бебето за секунда само во количката- тоа што следуваше потоа ќе го гледате со солзи во очите (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

admin
Ова видео од една надзорна камера го потресе светот снимајќи неверојатна сцена пред една зграда. Имено на видеото се гледа како оваа мајка и бебето
ЗАБАВА

30 животни мудрости кои секоја мајка треба да му ги предаде на својот син

admin
Некои животни лекции најдобро се учат на училиште, некои помеѓу луѓето кои ги нарекуваме пријатели, но најдобрите и најдрагоцени лекции се учат дома. Многу често
ЗАБАВА

Била со ќерката во шопинг, а девојчето потоа добило сепса: Оваа мајка има важно предупредување за сите родители (ФОТО)

admin
Џоди Томас од Велс не ни сонувала во што ќе се претвори нејзиното одење да купи кондури со ќерката. На Фејсбук таа сподели фотографија на
ЗАБАВА

ФОТО: Емотивен графит кој ќе ви го скрши срцето стана вистински хит на Интернет

admin
Графитите се често дел од зградите секаде низ светот, а освен што тие често можат да имаат политичка, спортска или исмејувачка порака, ретко тие постануваат
ЗАБАВА

Крадец го ограбил нејзиното дете: Оваа мајка одлучи да му се одмазди на најболниот можен начин (ВИДЕО)

admin
Мајките за своите деца би направиле се, посебно кога некој би ги повредил или направил нешто друго. За тоа е доказ оваа снимка која покажува
ЗАБАВА

ФОТО: Со години нејзината мајка го носела овој фустан и сите ѝ се смееле- кога самата го открила вулгарниот детаљ, веднаш го фрлила

admin
Сите ние имаме барем едно парче облека во гардероберот, што не сакаме да го носиме, бидејќи ни е непријатно во него. За некои тоа се
ЗАБАВА

Во маркет влезе со бебе: Касиерката забележа нешто чудно, а момент подоцна се случи вистински хорор (ВИДЕО)

admin
Мајчинскиот инстикт е многу моќен. Присутен е во секој момент кога мајката ќе почувствува дека детето е во опасност, без разлика дали е нејзино или