vesti24.mk

Tag : МВР

ВЕСТИ

384 санкционирани возачи во Скопје: 138 за пречекорена брзина, 20 мотоциклисти

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (18.09) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -На територија на град Скопје во...
ВЕСТИ

Казнети 513 возачи во Скопје: 148 за пречекорена брзина, 82 мотоциклисти

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -На територија на град Скопје во текот...
ВЕСТИ

Граѓаните никако да научат дека мора да носат маски, казнети 437 лица за едно деноноќие

admin
Во текот на изминатото деноноќие (31.08/01.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 437...
ВЕСТИ

МВР: Од македонска страна на границата не се поставува ограда

admin
Поставувањето жичана ограда е на територијата на Република Србија, не и на територијата на нашата држава, информираа за МИА од МВР, откако беше објавено дека...
ВЕСТИ

Прекината потрагата по 16 годишното момче поради лоши временски услови – продолжува изутрина со специјалци на МВР

admin
Лошите временски услови ја прекинаа потрагата по 16 годишното момче, кое вчера по 18 часот исчезна во водите на Преспанското езеро. По 20 часа од...
ВЕСТИ

Специјалците на МВР ја прекинаа потрагата по удавеното момче

admin
Специјалната единица „Тигар“ која денес пристигна во Претор со цел да го пронајде удавеното момче, ја прекина потрагата, соопшти ТВ Алфа. Имено боците на нуркачите...
ВЕСТИ

МВР: 359 казни за неносење заштитна маска

admin
Во текот на изминатото деноноќие (02/03.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 359...
ВЕСТИ

Чулев: Регистрирани вкупно 24.155 прекршоци за неносење маска

admin
Полициските службеници се во првите редови во справување со пандемијата од Covid19 и тие во континуитет преземаат мерки за контрола на почитување на одлуките на...
ВЕСТИ

Чулев оствари работен состанок со началниците на Секторите за внатрешни работи

admin
Полициските службеници изминатиот период преземајќи широк спектар активности имаа важна улога во справување со пандемијата од Covid 19, и тие покажаа исклучително високо ниво на одговорност и...