vesti24.mk

Tag : МВР

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вработен во МВР позитивен на коронавирусот

admin
Информатичар во Одделот за информатика и телекомуникации во Министерството за внатрешни работи е позитивен на коронавирусот – Ковит 19, соопшти вечерва министерот за внатрешни работи...
ВЕСТИ

МВР контролира над 2.000 лица во самоизолација и 390 со решенија за здравствен надзор

admin
Министерството за внатрешни работи врши контрола на над 2.000 лица кои имаат наредба за самоизолација и на 390 кои имаат решенија за здравствен надзор во...
ВЕСТИ

Затворени седум локали во Скопје што не ја почитуваа мерката на Владата

admin
Министерството за внатрешни работи-СВР Скопје во координација со Државниот пазарен инспекторат денеска попладне (15.03.2020) презеде мерки за затворање локали во северниот дел од Скопје што...
ВЕСТИ

МВР со детали за несреќата во која загина Буштур

admin
Министерството за внатрешни работи соопшти официјални информации за сообраќајната несреќа во која загина македонската кошаркарска легенда Благоја Георгиевски – Буштур. -На 29.01.2020 околу 23 часот во...
ВЕСТИ

МВР со детали: Опожареното БМВ е во сопственост на скопска фирма

admin
Во СВР Скопје, околу 2 часот синоќа било пријавено дека на улицата „Васил Ѓоргов“ настанал пожар на патничко моторно возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки,...
ВЕСТИ

КОД: Нов огромен скандал го тресе МВР – припадници од министерството шпиунирале во странски земји? (ВИДЕО)

admin
Нов неверојатен скандал кој го открива емисијата Код на Снежана Лупевска ги тресе Владата и МВР. Оперативци на МВР вршеле шпионски акции во странство за...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Една година од брутално изрешетаните две лица на „Партизанска“, кој, кого и зошто штити?!!

admin
помина цела година откако на “Партизанска” брутално беа изрешетани две лица, а третото беше повредено.Кој, кого и зошто штити?!, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ,...
ВЕСТИ

„Сигнал“: Дарио Николовски си го вработи братот во МВР, па и се пофали на Фејсбук?!

admin
Директорот на студентските домови, Дарио Николовски денес заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, му го честитаа на Кристијан Николовски, брат на Дарио, приемот...
ВЕСТИ

МВР со детали за престрелката во скопско, повредно едно лице

admin
Едно лице е повредено во оружена престрелка што се случи попладнево во селото Арнакија, Општина Сарај. Во престрелката, како што потврдуваат од МВР, учествувале неколку...
ВЕСТИ

Боки 13 користел обезбедување од МВР

admin
Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, откри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од...