vesti24.mk

Tag : МВР

МАКЕДОНИЈА

Никола Митровски-Кољо обвинет за крвавиот четврток

Ferad Aruc
Никола Митровски Кољо, кој им беше недостапен на органите на прогонот, од вечерва е во затворот во Шуто Оризари, дознава „Макфакс“. Неофицијално тој самиот се
МАКЕДОНИЈА

ПРВ СЕРИОЗЕН СКАНДАЛ НА НОВАТА ВЛАДА: МВР набавило без тендер во четири очи возила за 1 милион евра од компанија донатор на СДСМ од Куманово (ВИДЕО)

Ferad Aruc
МВР не објави оглас, а подоцна не го објави ни договорот за набавка на возилата. Затоа никогаш немаше да дознаеме од која фирма ги купило
МАКЕДОНИЈА

Детали за уапсениот од кабинетот на Спасовски: Беше во потесниот круг за прв човек на СВР Скопје

Ferad Aruc
Вработениот во кабинетот на министерот Оливер Спасовски, кој денеска беше уапсен, Драган С. до неодамна беше во тесна трка за прв човек на СВР Скопје.
МАКЕДОНИЈА

Не заборавајте да пријавите престој, ако имате гостин од странство, можете да направите и преку апликација

Ferad Aruc
Согласно одредбите од Законот за странци, правните и физичките лица кои им даваат услуги на сместување на странците со наплата се должни да го пријават
МАКЕДОНИЈА

СЕКС СКАНДАЛ ВО МВР: Оливер Спасовски се обидел да сокрие сексуално злоставување на кадетки од страна на инструктор близок до Нухиу?

Ferad Aruc
После скандалите со сексуална злоупотреба на девојки во центрите под надлежност на МТСП на повидок е уште еден скандал овој пат произлезен од Центарот за
МАКЕДОНИЈА

Ќерка го ограбила татка си, му украла накит и пари вредни повеќе од 10.000 евра

Ferad Aruc
18-годишна девојка од тетовското село Туденце е осомничена дека од сефот на татка си украла разновиден златен накит и повеќе 10.000 евра. Според информациите на
МАКЕДОНИЈА

Oнлајн трговијата се користи за шверц на оружје и дрога

Ferad Aruc
Употребата на веб страните за купување и продажба на разни произовди постојано се зголемува. Но, често се случува низ интернет страните за онлајн продавање да
МАКЕДОНИЈА

Чавков со лисици на рацете донесен во судот

Ferad Aruc
Порашениот министер за внатрешни работи, Митко Чавков денеска беше донесен со лисици на рацете во Апелациониот суд, каде судиите на јавна седница ќе расправаат дали
МАКЕДОНИЈА

Чавков и 35 приведени се гонат за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста

admin
Триесет и шест лица се гонат за „терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста“ во врска со настаните кои се случија на 27 април 2017 година
МАКЕДОНИЈА

МВР најави затворање на улиците во Скопје – ќе се соопшти пресудата за „Диво насеље“

admin
Скопскиот Кривичен суд денеска треба да ја соопшти пресудата за настаните во кумановската Дива населба во мај 2015 година во кои загинаа осуммина припадници на македонските
ВЕСТИ

МВР: Не е точно дека е приведен Митко Јанчев, регистрирани притисоци врз гласачи во Кавадарци

admin
Откако портали блиски до ВМРО-ДПМНЕ, објавија дека вечерва кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев бил приведен, со демант се јави МВР. Веста