vesti24.mk

Tag : Меган Маркл

ЗАБАВА

Кејт и Меган пазете се- тие наскоро би можеле да бидат најубави принцези во светот (ФОТО)

admin
Иако не е ниту близу до популарноста на британското кралско семејство, шпанското кралство е ценето во својата земја откако Филип VI е на тронот. Тој...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Меган Маркл ги покажа гаќите во потполно проѕирно здолниште

Ferad Aruc
Првата кралска турнеја за војводата и војвотката од Сасекс заврши. Нивната последна станица бил новзеландскиот град Ротоура, за кој Меган Маркл го сочувала својот најхрабар...
ЖИВОТ СВЕТ

Ветерот ѝ го подигна фустанот на војвотката, па го откри она што на кралските дами им е забрането

Ferad Aruc
Силниот ветер синоќа им создаде големи проблеми на дамите кои присуствуваа на венчавката на принцезата Јуџин. На некои им летнаа шеширите и им се расипале...
Uncategorized ЗАБАВА

Имало и солзи: Принцот Хари два дена пред венчавката ѝ се јавил на својата поранешна девојка

admin
Принцот Хари, два дена пред венчавката со американската актерка Меган Маркл, наводно водел долг и прилично емотивен телефонски разговор со својата поранешна девојка Челзи Дејви....
Uncategorized СВЕТ

Се случи долго очекуваното: Принцот Хари и Меган Маркл го изговорија судбиносното „да“ (ВИДЕО)

admin
Во капелата на замокот Виндзор, принцот Хари и Меган Маркл го изговорија судбоносното „да“ во присуство на 600 гости. Додека присутните во капелата ја пееја...
ЖИВОТ

Голема одмазда на принцот Хари за смртта на неговата мајка: Еве кого не сака да види на својата свадба

admin
Само ретки фотографи ќе може да фотографираат на венчавката на Хари и Меган, а истото се однесува и за телевизиските екипи. “Конфликтот меѓу нас медиумите...
СВЕТ

Осамна досега необјавена фотографија на Меган Маркл и Владе Дивац (ФОТО)

Ferad Aruc
Таблоидите во Велика Британија пренесуваат информација за досега необјавена фотографија на идната принцеза на Велика Британија, американската актерка Меган Меркл, со легендарниот српски кошаркар, Владе...
ЖИВОТ

Кралската четворка се појави на јавен настан, а идната принцеза и војвотката Кејт не воспоставиле контакт со очи

Ferad Aruc
Меган Маркл ја одработи својата прва службена должност со идниот сопруг, принцот Хари, неговиот брат Вилијам и војовотката Кејт. Стручњакот за говор на телото, Џуди...
ЖИВОТ

Пронајден бил дневникот на идната принцеза Меган кој подоцна мистериозно исчезна

Ferad Aruc
Пред извесно време на Интернет се појави блог во кој мистериозната глумица пишува за своите лоши искуства кои ги има доживеано во минатото. Подоцна се...
ЗАБАВА

Дали сте го забележале овој детаљ на принцот Хари откако е со Меган?

Ferad Aruc
Откако и официјално стана вереничка на принцот Хари, светот полуде по стилот на Меган Маркл. Штом зачекори во јавноста, сите сакаат да знаат што таа...