vesti24.mk

Tag : мед

ЗАБАВА

Три природни антибиотици, лековите не се секогаш решение

admin
Сите знаеме дека антибиотиците со напредокот на медицината достигнаа да се хемиски спој од неколку природни елементи. Жалфија Порано се користела како антибиотик. Особено е...
ЗАБАВА

Ви требаат две состојки: Направете едноставен лек против кашлица, можат да го пијат и децата

admin
Во есенскиот и зимскиот период од кашлицата, грипот и настинките никој не е поштеден. Наместо бројните сирупи и пастили од аптека, ви го препорачуваме овој...
ЗАБАВА

Медот е многу здрав: Еве како децата и возрасните треба да го користат

admin
Ако во текот на денот почувствувате пад на енергијата доволно е да земете лажица мед. Медот е природен шеќер кој обезбедува калории богати со минерали,...
ЗАБАВА

Еден лист од оваа магична билка во комбинација со мед ќе направи чудо за вашиот организам – народен лек кој многу помага

admin
Освен што се препорачува како природен лек за цисти и миоми, комбинацијата на чуваркуќа со мед може да се користи за детоксикацијa кај здрави лица....
ЗАБАВА

Направете ја веднаш, вкусна е и здрава: Оваа комбинација лекува повеќе од 10 болести

admin
Мешавината од сусам и мед е одличен извор на железо, магнезиум, калциум, манган, омега 3 и 6 масни киселини. Медот со сусам е комбинација која...
ЗАБАВА

Доволна е само една лажичка дневно: Медот е волшебна намирница, еве зошто мора да ја јадете

admin
Медот е вистинско чудо на природата, намирница богата со ензими и хранливи состојки кои имаат позитивни ефекти по нашето здравје. Медот е еден од најпознатите...
ЗАБАВА

Едноставни рецепти за енергија и имунитет: Три чаши полни здравје

admin
Лимонот и ѓумбирот се познати како најефикасните природни производи кои ја подигнуваат енергијата и го зајакнуваат имунитетот. Внесувајте ги преку овие три рецепти: Пијалак од...
ВЕСТИ

Злато за медот на Нојкови од неготинско Дисан на меѓународен саем во Босна и Херцеговина

admin
Златен медал освоил медот на семејството Нојкови од неготинското село Долни Дисан на меѓународен саем во босанскиот град Тузла. -Дисанското злато се препознава. Само што...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Храна како афродизијак! Намирници кои ги будат страстите

admin
Афродизијаците можат да делуваат на два начини, постојат тие кои го стимулираат умот и оние кои предизвикуваат сексуална желба. Овие се дел од многуте намирници...