vesti24.mk

Tag : Мексико

ВЕСТИ СВЕТ

Нарко-бос Ел Чапо, успеал да прошверцува кокаин вреден 100 милиони долари во Австралија, користејќи краставици и банани

Ferad Aruc
Светските медиуми пренесуваат дека познатиот нарко-бос Ел Чапо, успеал да прошверцува кокаин вреден 100 милиони долари во Австралија, користејќи краставици и банани, пренесува “Daily Mail”....
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

За една година убиени 100 новинари, виновниците често минуваат неказнето, а еве во кои земји има најмногу злосторства

Ferad Aruc
Анализата на податоци собрани од септември 2017. година покажува дека во многу случаи на намерни убиства на новинари истрагите се бавни и дека извршителите не...
СВЕТ

2018.година ќе биде фатална! Земјата ќе се тресе и ќе пука: На овие земји им се закануваат катастрофални земјотреси

Ferad Aruc
По четири силни потреси во 2017. година, кои биле посилни од 7 степени според Рихтеровата скала, научниците предвидуваат дека оваа година ќе има двојно повеќе...
ЗАБАВА

Девојка приредила замка на својот сакан: гледајте што се случува (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Девојката Јохана се сомневала од интерсот на својот дечко пред свадбата и сакала да тестира лојалноста со помош на екишата To Catch a Cheater од...
ЖИВОТ

Ја уцениле убавата пејачка со фотографија на која е сосема гола, а потоа таа самата ја објавила

Ferad Aruc
Мексиканската пејачка на уценувачот му возвратила така што самата ја објавила својата гола фотографија Мексиканската пејачка и актерка, 47-годишната Нинел Конде, открила дека непознат маж...