vesti24.mk

Tag : Меланија Трамп

ЗАБАВА

Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида (ФОТО)

admin
Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека пак Доналд останал во Вашингтон. Првата дама на САД, Меланија, ја честиташе новата година со...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Белата куќа е згрозена од видеото во кое “голата Меланија” танцува пред раперот

Ferad Aruc
Раперот Tи-Ај го навреди Канје Вест и првата американска дама Меланија Трамп во видеоспотот во која жена налик неа изведува стриптиз во Овалната соба во...
ВЕСТИ СВЕТ

Премиерот на Словенија воодушевен од Меланија Трамп: “Разговаравме на словенски јазик”

Ferad Aruc
Словенскиот премиер Миро Церар е воодушевен со тоа што американската прва дама Меланија Трамп не го заборавила словенскиот јазик и сè уште го зборува. “Можеме...
ЗАБАВА

Меланија разочарана од синот: Ист е како Доналд, сака да отпушта работници

admin
Традиционално, животот на првото семејство на САД се следи под лупа од медиумите низ целиот свет. Шарената биографија на Доналд Трамп отсекогаш била интересна не...
СВЕТ

Првата дама на САД се појавила во потполно бело елегантно издание

Ferad Aruc
Првата дама на САД повторно го покажала својот беспрекорен стил. Меланија и Доналд Трамп вчера во Белата куќа го угостија францускиот претседател Емануел Макрон и...
ЗАБАВА

Меланија и да размислува за развод не смее да го напушти Трамп

Ivana
Неверствата на американскиот претседател Доналд Трамп никогаш не престанаа да бидат во центарот на вниманието на америчките медиуми. Тој интензитет се зголемува и сега откако...
ЗАБАВА

Меланија Трамп доминираше на “Балот на Гувернерите”, во прекрасна црна чипкаста тоалета го привлече вниманието на присутните

Ferad Aruc
Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп и првата дама Меланија синоќа го одржаа “Балот на Гувернерите” во Белата куќа. Вечерата била организирана во чест...
СВЕТ

Плејбој зајачица: Имав секс со Трамп кога Меланија се породи, ме привлекоа неговиот шарм и интелигенција

Ferad Aruc
46-годишната Карен МекДугал, поранешна Плејбој зајачица, која тврди дека во текот на 2006. година била 10 месеци во врска со Доналд Трамп, открила нови детали...
СВЕТ

Американците лути на Меланија бидејќи зборува како Југословенка: Исплива видео за кое сите и се смеат

Ferad Aruc
Штом стана прва дама на Америка, на интернет почнаа да кружат информации за нејзиниот живот. Овој пат на ред е нејзиниот англиски. Иако во Америка...
ЖИВОТ

Оваа прва дама ги засени Меланија Трамп и Брижит Макрон со својата убавина и стил, ја нарекуваат новата Џеки Кенеди

Ferad Aruc
Првата дама на Аргентина, Хулијана Авада, со причина е наречена Џеки Кенеди од Јужна Америка. Со последното појавување во јавноста уште еднаш докажа дека е...
ЖИВОТ

Меланија си ги спакувала куферите, „пукна” бракот со Трамп?

Ferad Aruc
Меланија Трамп поминала неколлу ноќи во хотел, и се иселила од Белата куќа, што би можело да значи крај на бракот со Доналд Трамп. По...
СВЕТ

Скандал во Белата куќа: Љубовницата на Трамп од почетокот е покрај семејството

Ferad Aruc
Има само 29 години, а веќе е главно лице од доверба на Трамп. Разводот на Меланија и Доналд Трамп неколку недели беше тема број еден...
СВЕТ

“Тоа е некој со кого има секс”: Трамп ја изневерува Меланија, во текот на кампањата спиел со дури 100 жени?

Ferad Aruc
Мајкл Волф, автор на книгата “Fire and Fury” која зборува за Доналд Трамп, во текот на гостувањето во шоуто на Бил Маер имплицирал дека американскиот...