vesti24.mk

Tag : Мелбурн

СВЕТ

ВИДЕО: Полицијата со солзавец спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Ferad Aruc
Почнало со вербална пресметка на демонстрантите и група Македонци кои, облечени во маици со македонски национални обележја, седеле на кафе. Грчка организација во Мелбурн вчера...
СВЕТ

(Видео) Пожар проголта неколку згради во Мелбурн

Ferad Aruc
Во предградие на Мелбурн изби голем пожар, што проголта неколку згради. Комесарот за итни случаи на Австралија Крег Лепсли соопшти дека пожарот бил предизвикан од...
СВЕТ

Австралија кажа „ДА“ за …

admin
Австралијанците прославуваат низ улиците ширум земјата откако резултатите на двомесечната национална анкета покажаа масовна поддршка за легализацијата на истополовите бракови. Доцна синоќа австралиското Биро за...
Uncategorized

Неговите модели ги носат Ким Кардашијан, Бијонси и Кендал Џенер – Македонскиот дизајнер Тони Матичевски го освојува светскиот пазар!

admin
Тони Матичевски е еден од најпознатите модни дизајнери со македонско потекло. Во 1999 година го создава својот бренд „Матичевски“ и успева да влезе во кремот...