vesti24.mk

Tag : меркел

СВЕТ

Меркел: „Светот нема да нѐ чека“ Германската канцеларка посакува брзо формирање влада во 2018 година и поголемо меѓусебно „почитување во широка смисла“. Во нејзиниот новогодишен говор овојпат нема централна точка.

Ferad Aruc
Ангела Меркел е загрижена поради единството во Германија. Одамна немало толку различни мислења околу ова прашање, вели канцеларката во својот новогодишен говор. „Некои дури зборуваат...
Uncategorized

Меркел: Никој не ќе може да не спречи да ја заштитиме планетата Земја

admin
Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека одлуката na Доналд Трамп за повлекување од климатскиот договор нема да ги запре да ја штитат Земјата. Германската канцеларка...
Uncategorized

Поминаа времињата кога ЕУ во целост можеше да смета на другите

admin
Меркел ги повика земјите-членки на ЕУ да се обединат во соочувањето со голем број предизвици и со неизвесноста кога се во прашање односите со САДç...