vesti24.mk

Tag : Мерцедесот

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Столтенберг со мерцедесот за кој му се суди на Груевски ќе помине покрај народот кој протестира за поддршка

Ferad Aruc
Пред апелациониот суд во Скопје во знак на револт на постапувањето против Никола Груевски, почна да се собира народ, иако Груевски не е во судот...
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Заев најави дека ќе го продаде „мерцедесот“ од 600 илјади евра, а вчера во него се возеше Столтенберг

Ferad Aruc
„Македонија се менува“, „Нема да ја изневерам вашата доверба“, „Го имате мојот збор“, со овие зборови лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го почна говорот на...