vesti24.mk

Tag : Мерцедес-Бенц

АВТОМОБИЛИ

Посилен од времето: Mercedes G-Class 2018

Ferad Aruc
Новиот Mercedes G-Class 2018 (попознат како G-Wagen) оваа година го доживеа најголемиот редизајн откако за првпат беше лансиран во 1979 година. Каросеријата изгледа како природна...
АВТОМОБИЛИ

Мерцедес се подготвува за лансирање на нов кросовер… (ВИДЕО)

Ferad Aruc
На „шпионското“ видео е прикажан прототип на компактен кросовер/SUV автомобил кој што најверојатно ќе го има називот Мерцедес “GLB”. Се очекуваше дека германскиот производител со...
АВТОМОБИЛИ

Светска премиера: Мерцедес ја претстави новата „А Класа“ (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Германскиот гигант Мерцедес го претстави технолошки најнапредниот компактен модел кој што е некогаш произведен со кој што има намера да ја прегази конкуренцијата. Мерцедес конечно...
АВТОМОБИЛИ

Ја подели добивката: Mercedes ги почести вроботените со по 5.700 евра

Ferad Aruc
Сопственикот на Mercedes, компанијата „Daimler“, продаде рекорден број возила во 2017 година, па дел од профитот ќе биде уплатен на сметките на вработените. Изминатата година...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Дајмлер повлекува повеќе од милион возила поради воздушните перничиња

admin
Германски Дајмлер, кој ги произведува автомобилите Мерцедес-Бенц, повлекува повеќе од еден милион возила од целиот свет поради грешка во поврзување, која може да доведе до...