vesti24.mk

Tag : Мерцедес

ВЕСТИ

ТИЕ ШТО ПРОТЕСТИРАА ЗА ОНА НА „М“: За 2 години потрошија 8,1 милиони евра за нови возила

admin
Тие што протестираа за блиндираниот „мерцедес“ што го набави владата на поранешниот премиер Никола Груевски, кој чинеше неколку стотини илјади евра, кога дојдоа на власт,...
ВЕСТИ

Автомобилот смачкан: Што остана од „Мерцедесот“ во Лисиче?

admin
Смачкан автомобил е сликата која утрово ја дочекаа лисичани. Автомобил марка „Мерцедес“ излетал од патот и се забил во тротоарот, па во зеленилото покрај него....
ВЕСТИ

Разбојник му украл торба со пари од „Мерцедес“

admin
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Е.(50) од с.Форино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 21.06.2019 година околу 22:00...
ЗАБАВА

Македонка во Австралија – својот скап автомобил го возела со над 200 км на час, заврши на суд

admin
Македонката Маргарита Томовска која живее во Австралија ќе одговара на суд поради пребрзо возење. Оваа како што ја нерекуваат ,,Мерцедес мама“, ќе траба да плати...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вучиќ: И Тадиќ купи Мерцедес за 600.000 евра исто како Груевски (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Српскиот претседател Александар Вучиќ во синоќешното гостување во емисијата “Кирилица” на “ТВ Хепи”, меѓу останатото зборуваше и за пресудата на за македонскиот екс премиер Груевски...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Меркел се возеше во „мерцедесот“ на Груевски

Ferad Aruc
Германската канцеларка, Ангела Меркел при денешната посета на Македонија се возеше со „мерцедесот“ вреден 600 илјади евра набавен од страна на претходната влада за кој...
АВТОМОБИЛИ

Револтиран купувач во Србија шири антиреклама против Мерцедес

Ferad Aruc
На социјалните мрежи се појавија фотографии од изреволтиран купувач на автомобил во Србија. Тој купил Мерцедес, но, според него, прерано се расипале некои делови на...
Uncategorized АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) БМВ со провокација до Мерцедес: Купувачи, не се задоволувајте со обичното…

admin
Од баварскиот производител деновиве со новата реклама за Х2 испратија „мала провокација“ до својот најголем ривал – Мерцедес. На најновата реклама која што е објавена...
ЗАБАВА

Сакал само да се фотографира покрај морето, наместо кочница дал гас- еве што му се случи на луксузниот ѕвер вреден 140 илјади евра (ФОТО)

admin
Нов Мерцедес S63 4матик вреден 147 илјади евра три дена бил потонат на дното од јадранското море пред да биде извлечен во петокот. Автомобилот се...
ЗАБАВА

Дара Бубамара – пејачката се поднови со „ѕвер“ вреден цело богатство (ФОТО)

Ferad Aruc
Популарната пејачка Дара Бубамара се повеќе сака да ужива во луксузните автомобили, а доказ е нејзината преполна гаража и возен парк. Откако пред две недели...
АВТОМОБИЛИ

Mercedes ја престави својата најнова технологија (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Германскиот производител на автомобили „Mercedes“ покажа на видео на својот канал на „YouTube“ како најновите технологија го минуваат патот од прототипи до сериските модели. Лидер...