vesti24.mk

Tag : месец

ЗАБАВА

Внимателно размислете во кој месец да правите свадба: Секој има свое значење, некои нема да ви се допаднат

admin
На балканските  простори некогаш се верувало дека секој месец има свое значење и според него се одредува успехот на бракот. Јануари Кој ќе стапи во
ЗАБАВА

Истражување: Здравите бебиња се прават во декември, никако во февруари и во јуни

admin
Изгледа дека декември е месец за радување и месец за водење љубов. Според резултатите на аналитичкото истражување на Универзитетот во Индијана, бебињата зачнати во декември
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Дознајте ја иднината на вашата врска според месецот во кој ви започнала

admin
Верувања, суеверија, измислици, наречете ги како ќе одлучите, но за да се пренесува толку долго низ времето, можеби си има доза на вистина. Така на пример,