vesti24.mk

Tag : месси

СПОРТ

Ова е тимот на годината: Најдобрите единаесет во изборот на УЕФА

Ferad Aruc
Европската фудбалска федерација (УЕФА) со помош на фановите ширум светот и рекордните 8,779,639 гласови го избра најдобриот тим за 2017 година. Формацијата е 4-4-2 која...
Uncategorized

ФИФА ја укина суспензијата на Меси

admin
Месси капитенот на Аргентина, му е укината преостанатата суспензија од три натпревари, која му ја изрече Светската фудбалска федерација. ФИФА го казни Меси поради навредување на...