vesti24.mk

Tag : Метеомакс

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Од недела циклон од северозападна Eвропа ќе влијае на времето кај нас

Ferad Aruc
Во текот на утрешниот саботен ден над северозападна европа ќе се формира циклонски систем кој ќе влијае на времето во поголем дел од Европскиот Континент...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Октомвриско лето, најава и за локална дестабилизација на времето

Ferad Aruc
Во текот на следните денови како што и претходно најавивме нашата територија ќе биде под влијание на топла воздушна маса од југ која ќе условува...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Следува значително затоплување на времето и натпросечни температури

Ferad Aruc
Во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе биде под влијание на значително потопла воздушна маса која продира од југ и истата ќе...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

УХМР најавува голема промена: Временска за цела недела

Ferad Aruc
Ураганот кој се наоѓа јужно од нас поточно во соседна Грција ќе влијае на времето кај нас до крајот на денешниот неделен ден и тоа...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ: НАГЛО ЗАЛАДУВАЊЕ И СИЛЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР (ДО ОКОЛУ 80 КМ/ЧАС) – ВНИМАНИЕ

Ferad Aruc
Уште од утре (понеделник) попладне најпрво на север и Долж Повардарието, а навечер насекаде низ државава ќе дува засилен, повремено локално и силен ветер од...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ СО ВОНРЕДНО БИОМЕТЕО – НАГЛА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО ЗА САМО НЕКОЛКУ ЧАСА

Ferad Aruc
Како што најавивме веќе од понеделник навечер и во текот на ноќта кон вторник кај нас ќе настапи ГОЛЕМА ПРОМЕНА на времето и тоа особено...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ДОАЃА ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО – ЗАСИЛЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР И ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ ДУРИ ЗА ОКОЛУ 15 °C

Ferad Aruc
Како што најавивме се до понеделник територијата на нашата држава ќе биде под влијание на стабилна, сува и МНОГУ ТОПЛА воздушна маса од југ која...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ: ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ ЈА ЗАФАЌААТ ДРЖАВАВА – ЗА ВИКЕНДОТ ДУРИ И ДО ОКОЛУ 35°C

Ferad Aruc
Сончево време повремено со умерена локална облачност ќе се задржи до самиот крај на оваа недела додека и најновите анализи укажуваат на тоа дека и...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЌЕ ПУКА СОНЦЕ И ТОПЛИНА И ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ – ПОПОСКИ СО НАЈНОВИ АНАЛИЗИ

Ferad Aruc
Во текот на следните денови и натаму територијата на државава ќе биде под влијание на стабилна, сува и невообичаено топла воздушна маса која продира од...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ИЗРАЗЕН ТОПОЛ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА ЗА КРАЈ НА СЕПТЕМВРИ – МАПА НА ОЧЕКУВАНИ ТЕМПЕРАТУРИ ПО ГРАДОВИ

Ferad Aruc
Како што претходно најавивме и оваа недела ќе помине во знакот на стабилно, сончево, суво и натпросечно топло време а утре (вторник) ќе има и...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

НЕДЕЛНА АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ – НЕ ЧЕКА МНОГУ СОНЦЕ И МНОГУ ТОПЛИНА

Ferad Aruc
И најновите анализи укажуваат на тоа дека новата недела која што ни доаѓа целата ќе ни помине во знакот на стабилно, суво и сончево време...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА – ПРЕКРАСНОТО СОНЧЕВО И ЛЕТНО ВРЕМЕ ДОПРВА ДОАЃА

Ferad Aruc
Особено натпросечно топло, стабилно и топло како и суво време очекуваме во новата недела која што ни доаѓа односно третата декада од септември и тоа...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ДОАЃААТ ТЕМПЕРАТУРИ ПОВИСОКИ ОД НОРМАЛНИТЕ ДУРИ ЗА ОКОЛУ 10 СТЕПЕНИ

Ferad Aruc
Третата декада од септември месец поточно новата недела која што ни започнува веќе од задутре (понеделник) ќе ни донесе температури на воздухот кој ќе бидат...