vesti24.mk

Tag : МЕТЕО

ВЕСТИ

Временска прогноза за месец август за Македонија, но и за земјите од регионот

admin
Според последно направените анализи околу временската состојба за месец Август за Македонија но и регионот укажуваат дека поголем дел од Грција, источната половина на нашата
ВЕСТИ

Започна невремето низ Македонија- На овие места беснее во моментов, доаѓа и во Скопје

admin
До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе
ВЕСТИ

Силно невреме во Македонија- УХМР соопшти кога се очекува стабилизација

admin
Врнежи, појава на град, грмежи и силен ветар, големо невреме најавуваат синоптичарите која од денеска попладне земјава ќе биде под влијание на серија влажни бранови.