vesti24.mk

Tag : МЕТЕО

ВЕСТИ

Силно невреме во Македонија- УХМР соопшти кога се очекува стабилизација

admin
Врнежи, појава на град, грмежи и силен ветар, големо невреме најавуваат синоптичарите која од денеска попладне земјава ќе биде под влијание на серија влажни бранови.
ВЕСТИ

Детална временска за Велигден: Каква ноќ не чека во сабота кога сите одиме во црква

admin
По повод Христовото воскресение следува метео прогноза за утрешниот ден Велика сабота како и за ноќта Велика сабота кон недела односно за време на Христовото
ВЕСТИ

Летото ќе биде полно со невреме- Феноменот „Ел Нињо” ќе продре и на Балканот

admin
Многу позагреана атмосфера но и потопло за разлика од изминатата година како и можност за појава на силни невремиња проследени со интензивни поројни дождови, силни
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ДАЛИ ЛЕТОТО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОВАА НЕДЕЛА?! НАЈНОВИ АНАЛИЗИ НА ПОПОСКИ

Ferad Aruc
Како што претходно најавивме па така и сега со најновите информации со кој располагаме од утре (вторник) па во текот на следните неколку денови времето
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЛЕТО 2018: ПРЕТПЛАДНЕ ПЕЧЕЊЕ СОНЦЕ, ПОПЛАДНЕ НЕВРЕМЕ – ПОПОСКИ ОБЈАСНУВА ЗОШТО Е ТАКА

Ferad Aruc
Лето 2018 ќе го паметиме по тоа што во текот на претпладневните часови по печењето на сонцето во текот на попладневните часови беа чести врнежите,
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ПОПОСКИ: ШТО ДА ОЧЕКУВАМЕ ОД ВРЕМЕТО ДЕНЕС И НА ПОЧЕТОКОТ ОД НОВАТА НЕДЕЛА

Ferad Aruc
Денес (недела) како и на самиот почеток од новата работна недела која што ни претстои времето во државава ќе биде сончево и топло преку ден
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ СО НАЈНОВА АНАЛИЗА ЗА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА

Ferad Aruc
Во текот на следната недела поточно во понеделник попладне ќе има локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот а не се
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ СО АНАЛИЗА: ИАКО ОСЛАБНА ГЛОРИЈА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА ВРЕМЕТО И ПОНАТАМУ: ДЕТАЛИ

Ferad Aruc
Иако висинскиот циклон ГЛОРИЈА ослабна сепак на времето кај нас ќе влијае и понатаму. Овој викенд времето во државава ќе биде сончево и топло со
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЦИКЛОНОТ ГЛОРИЈА ГО ПОГОДИ И ОХРИД: ДОНЕСЕ ГРАД И СИЛЕН ВЕТЕР – ДЕТАЛИ

Ferad Aruc
Попладнево циклонот ГЛОРИЈА удри и во Охрид каде што имаше развој на нестабилна облачност и олуен систем добро развиен кој услови пороен дожд, електрични празнења,