vesti24.mk

Tag : мигранти

ЗАБАВА

Целиот Балкан му симнува капа- кога ќе видите како овој Босанец им помага на мигрантите веднаш ќе ви се насолзат очите (ФОТО)

admin
На патот кон бегалскиот камп во Босна и Херцеговина еден граѓанин на оградата на својот дом поставил продолжен кабел за да можат мигрантите да си
ВЕСТИ СВЕТ

Мигранти спуштија скала од камион во движење кога сфатија дека не одат кон саканата дестинација (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Четириесет и едногодишниот возач на камион од Англија, Дејвид Хурел, мислел дека неговата неодамнешна вообичаена рута од Данкирк кон францускиот град Кале, ќе биде налик
ВЕСТИ СВЕТ

Може ли Германија да го преживее Исламот? Екстремните десничари отворено се против муслиманите

Ferad Aruc
Прашањето „Може ли Германија да го преживее Исламот?“ повторно се најде во центарот на вниманието послее протестите кои што избија после бруталното убиство на еден
ВЕСТИ СВЕТ

Полошо од смрт: ОН открива каква судбина ги чека мигрантите во Алжир

Ferad Aruc
Службеникот на ОН за миграција денес рекол дека владата на Алжир продолжила да ги протерува мигрантите во Сахара, праќајќи ги во – смрт! Џузепе Лопрете,
СВЕТ

Мистерија на авионот полн со мигранти: Слетал во Унгарија, ни трага од пилотот, ни екипажот

Ferad Aruc
Унгарските медиуми пренесуваат дека ова е прв случај на шверц на мигранти со авион во таа земја. Полицијата запленила авион “Антонов” со кој во Унгарија
СВЕТ

Морничави пораки за првото бебе родено во Виена оваа година: Закани за депортација и смрт!

Ferad Aruc
Асел е првото бебе родено во Виена во 2018-та година, но наместо честитки до родителите за долг и среќен живот на нивната ќерка, социјалните мрежи