vesti24.mk

Tag : Милионер

ЗАБАВА

Започнала да го прогонува милионерот: Му пратила 100.000 пораки, му провалила дома и легнала гола во када, а потоа следувало шок (ФОТО)

admin
33-годишната Жаклина Адес од Аризона била уапсена откако го прогонувала богатиот бизнисмен со кој излегла на еден состанок. Иако милионерот веднаш и дал до знаење...
БИЗНИС ЗАБАВА

Момчето со Даунов синдром стана милионер: Од неговата храброст може многу да се научи (ВИДЕО)

admin
Џон Кронин е жив пример дека Дауновиот синдром во никој случај не смее и не треба да биде пречка за оние кои го имаат, ниту...
ЗАБАВА

Oвој човек е голем среќник: Два пати во рок од пет месеци му се случило нешто кое другите го чекаат цел живот

admin
Млад Африканец кој пред две години се доселил во Канада, неодамна станал милионер откако двапати во рок од пет месеци на лотариски игри на среќа...
ЗАБАВА

На „Милионер“ доби прашање каде е Кинескиот ѕид: Тоа што го направи е причина што цел свет и се смее (ВИДЕО)

admin
Натпреварувачка во познатиот квиз „Кој сака да биде милионер“, кој во минатото го имаше и во нашата државата, се „прослави“ на едно од првите, полесни...
ЗАБАВА МАКЕДОНИЈА

Кое е новото име на Македонија? – прашање на турскиот „Милионер“

admin
Новото име на Македонија, договорено во Преспа, се најде како прашање на популарниот квиз „Кој сака да биде милионер“, кој се емитува и во Турција....
ЗАБАВА

Почина милионерот Али: Кога дозна дека боледува од рак, со својата постапка го воодушеви светот (ВИДЕО)

admin
Пред три години австралијанскиот милионер Али Банат дознал дека боледува од рак, а докторите му рекле дека му преостануваат уште седум месеци живот. Таа ужасна...
ЗАБАВА

Зема големи пари на „Милионер“, а одговорот го знаеше зашто на тоа место ја изгубил ногата (ВИДЕО)

admin
Натпреварувачот Герет Кендал ги воодушеви сите кога во квизот „Кој сака да биде милионер“ освои 125 илјади фунти, одговарајќи точно на прашањето кај се наоѓа...
ЗАБАВА

Блондинка падна на првото прашање на „Милионер“: Самоуверено одговори, а потоа пропадна во земја од срам (ВИДЕО)

admin
Квизот „Кој сака да биде милионер“ повторно почна да се емитува во Велика Британија, што беше причина медиумите да се сетат на една од најлошите...
СВЕТ

Познат милионер осуден на доживетон затвор оти искасапи новинарка

Ivana
  Дански милионер и претприемач Петар Медсен денеска е осуден на доживотна казна затвор заради убиство на новинарката Ким Вал во неговата подморница. Нејзините расфрлани...
ЖИВОТ

Oд продавачка до милионерка: Како мама Крис ја создаде династијата Кардашијан (фото)

Ferad Aruc
Некогаш работела во дуќан и била стјуардеса, а денес е мега менаџерка, која од своите деца направи милионери. За почетоците на Крис Џенер проговори нејзиниот...