vesti24.mk

Tag : милијардери

ЗАБАВА

Милијардерите во светот имаат повеќе пари од 60 отсто население на планетава

admin
Во светот има 2.153 милијардери кои располагаат со повеќе пари од 60 отсто од населението на планетата. Тоа го соопшти Оксфам, кои нагласуваат дека концентрацијата...
ЗАБАВА

Првпат за 10 години: Намалено богатството на светските милијардери

admin
Најбогатите луѓе на светот „осиромашија“ лани поради геополитичките превирања и нестабилни пазари за првпат во изминатите 10 години, според истражувањето на швајцарската банка УБС и...
ЗАБАВА

Бројот на милијардери во европските земји, еве колку има Македонија

admin
Чешкиот картограф и матеметичар Јакуб Мариан на својата интернет страница објави карта којашто го прикажува бројот на милијардери во секоја европска земја во 2018 година. Мапата е...
БИЗНИС

Тие се Биткоин милионери: Вложиле малку пари, а денес живеат во невиден луксуз

Ferad Aruc
Биткоин грозницата го тресе целиот свет. Иако многумина мислат дека криптовалутите се една голема измама, факт е дека некои поединци убаво се збогатиле на тој...