vesti24.mk

Tag : Милијардер

ЗАБАВА

ФОТО: Има 24 години и е третиот најмлад милијардер на светот, еве кој му го остави богатството

admin
Животот на богатите деца низ светот отсекогаш бил интересен за јавноста. Но кога си многу млад и богат или мора да бидеш супер гениј за
ЖИВОТ

Извонредниот живот на милијардерот филантроп – Дејвид Рокфелер

Ferad Aruc
Дејвид Рокфелер бил типичен модерен ренесансен човек. Научник, воен ветеран, корпоративен гигант и филантроп, постојат неколку области во јавниот живот на Америка, кои биле недопрени
ЗАБАВА

(ФОТО) Мелита се омажи за украински тајкун 25 години постар од неа!

Ferad Aruc
Вистина е, се чувствувам како во бајка, среќна сум и заљубена. Сопругот и јас се запознавме пред неколку месеци, меѓутоа самиот чин на венчавката се