vesti24.mk

Tag : млади милијардери

СВЕТ

Кои се пет најмлади милијардери на светот

Ferad Aruc
Магазинот „Forbes“ ја состави листата од најбогатите луѓе на светот. Она што привлече внимание е дека меѓу милијардерите се најдоа и неколку млади личности. Моментално...