vesti24.mk

Tag : млади

ВЕСТИ

Нелоски: За жал младите во овој момент во Македонија ги држи само семејството

admin
Во денешната емисија „Детектор“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ при што истакна дека за жал денеска во Македонија младите ги држи само
ВЕСТИ

АНКЕТА: Младите даваат најголема поддршка за професорката Силјановска Давкова

admin
Гордана Силјановска Давкова ужива најголема поддршка кај граѓаните, покажуваат резултатите од најновата анкета на „Маркет вижн“. Најголема доверба таа има од Македонците. Споредбено со старосни
ЗАБАВА

Зошто сѐ почесто жените влегуваат во врски со помлади мажи?

admin
Во шоубизнисот и политиката, но и меѓу „обичните луѓе“ сѐ почесто гледаме врски во кои мажот е помладиот партнер, во некои случаи значително помлад. Ваквите
ЗАБАВА

Нивото на интелегенција кај младите се намалува

admin
Ново истражување во Норвешка покажало дека нивото на интелегенција кај младите луѓе се повеќе се намалува. Во изминатите 90 години интелегенцијата кај младите рамномерно се